1. Projekt címe: Kompetenciaalapú oktatás-nevelés kialakítása, megszilárdítása Szombathely város innovatív intézményeiben
2. Projekt azonosító száma: TÁMOP-3.1.4-08/2-2009-0034
3. Kedvezményezett neve: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata
4. Támogató program: A projekt az Európai Unió támogatásával, a Társadalmi Megújulás Operatív Program – „Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés-innovatív intézményekben” (TÁMOP-3.1.4-08/2) tárgyú program keretében valósul meg
5. Megítélt támogatás: 120.999.999,-Ft
6. Projekt összköltsége: 120.999.999,-Ft
7. Támogatás mértéke: 100 %
8. Projekt helyszíne: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata által fenntartott oktatási-nevelési intézmények az alábbiak szerint:
- Derkovits Gyula Általános Iskola (9700 Szombathely, Bem J.u.7.)
- Kereskedelmi és Vendéglátói Szakképző Iskola és Kollégium (9700 Szombathely, Nagykar u.1-3.)
- Losonc utcai Óvoda (9700 Szombathely, Losonc u.2.)
- Mocorgó Óvoda (9700 Szombathely, Váci M.u.5.)
- Nagy Lajos Gimnázium (9700 Szombathely, Dózsa Gy.u.4.)
- Neumann János Általános Iskola (9700 Szombathely, Losonc u.1.)
- Szűrcsapó Óvoda (9700 Szombathely, Szűrcsapó u.43.)
9. A projekt végrehajtásában közreműködő szervezet: Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága, 1055 Budapest, Bihari János utca 5.
A projekt rövid összefoglalása: A pályázat a kompetencia alapú oktatás módszertanának és eszközeinek széleskörű elterjesztését célozza meg, amely a pedagógusok módszertani kultúrájának korszerűsítését, a tanulók képességeinek és kulcskompetenciáinak egyénre szabott fejlesztését és megerősítését, valamint az egyenlő hozzáférés és esélyegyenlőség szempontjainak érvényesítését szolgálja.
Főbb megvalósítandó tevékenységek:
1. Kompetencia alapú oktatás implementációja: A Nat szerinti kulcskompetencia-területek (szövegértés-szövegalkotás, matematika, idegen nyelv, szociális-,életviteli és környezeti, és info-kommunikációs technikák) fejlesztését, újszerű tanulásszervezési eljárások alkalmazását támogató oktatási programok (témahét, moduláris programok, tantárgytömbősítés) és taneszközök bevezetése, adaptációja. A projekt során az intézmények pedagógusai módszertani továbbképzéseken vesznek részt.
2. Új módszerek intézményi alkalmazása, elterjesztése, önálló intézményi innováció megvalósítása: Az intézmények közötti horizontális tanulás elősegítése érdekében, a feladatellátási hely sajátosságainak megfelelő, a tervezett fejlesztésekhez illeszkedő, már kifejlesztett, kipróbált és jól bevált pedagógiai módszerek, eljárások megismerése, adaptációja ("jó gyakorlatok átvétele").