Ugrás a Főmenüre Ugrás a Fő tartalomraUgrás a Lábléchez

A XVI. Szombathelyi Sajtóünnep

2026.03.15. 17:44

Sajtófotó-kiállítás és díjátadók a Szombathelyi Képtárban.

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 178. évfordulója alkalmából rendezett városi ünnepségsorozat lezárásaként a Szombathelyi Képtárban került sor a XVI. Szombathelyi Sajtóünnepre. Az eseményen a sajtófotópályázat eredményhirdetésére - beleértve az Angyal László-emlékdíjat is -, valamint a 2022-ben alapított Szombathelyért Sajtódíj átadására is sor került. Az eseményen ünnepi beszédet mondott dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere.

A Szombathelyért Sajtódíj adományozható annak a természetes személynek, aki a szombathelyi nyomtatott vagy elektronikus sajtóban végzett tartósan magas színvonalú tevékenységével hozzájárul a város lakosságának hiteles tájékoztatásához, továbbá Szombathely népszerűsítéséhez. A díjat évente egy személy kaphatja.

A Szombathelyért Sajtódíjat 2026-ban Ölbei Lívia kapta.

A XVI. Szombathelyi Sajtófotó-kiállítás és Pályázat díjazottai:

Hír/esemény kategória: Cseh Gábor / Vas Népe - Lánglovag című fotójával
Kultúra/művészet kategória: Büki László / Vaskarika.hu - Energico című fotójával
Sport kategória: Vizi László (Vond) - Bennmaradás című fotójával

Külön kategória: Szalai Márton - Fekete ló című fotójával
Angyal László-emlékdíj: Cseh Gábor -  Újra elvadulni című fotójáért

Az idei évben a Szombathelyi Képtár ad otthont a kiállításnak, amelyet dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere nyitott meg, pohárköszöntőt mondott Angyal Réka, a sajtófotókiállítást megálmodó Angyal László lánya.

A sajtófotó-kiállítás egy hónapig látogatható a Szombathelyi Képtár nyitvatartási idejében.

Fotók a sajtóünnepről: Bonyhádi Zoltán

Vissza az előző oldalra

Oldal tartalma utoljára módosítva: 2026.03.17. 14:48