Ugrás a Főmenüre Ugrás a Fő tartalomraUgrás a Lábléchez

Viva Savaria! Egészségpont lett a PTE Egészségtudományi Kar szombathelyi központja

2026.01.22. 11:30

Újabb hely csatlakozott a Viva Savaria! Egészségponthoz: a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar szombathelyi központja is azon 21 helyszínhez tartozik, amelyek célja az egészséges életmód támogatása és népszerűsítése a helyi közösség körében. Az egészségponthoz kapcsolódó táblaátadót a szombathelyi központban tartották, melyen dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere mondott köszöntőt.

Elhangzott: a program kilenc fő területre fókuszál, többek között az egészséges táplálkozásra, a rendszeres mozgásra, a közösségek építésére és az egészségügyi szűrőprogramok fejlesztésére.  Az Egészségpontok ezeknek a céloknak a megvalósításában játszanak kulcsszerepet, lehetőséget biztosítva a lakosság számára az egészséges életmódhoz szükséges információk és szolgáltatások elérésére.

Fotó: Mészáros Zsolt 'Sadness'/Savaria Fórum

Vissza az előző oldalra

Oldal tartalma utoljára módosítva: 2026.01.22. 11:37