Újabb hely csatlakozott a Viva Savaria! Egészségponthoz: a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar szombathelyi központja is azon 21 helyszínhez tartozik, amelyek célja az egészséges életmód támogatása és népszerűsítése a helyi közösség körében. Az egészségponthoz kapcsolódó táblaátadót a szombathelyi központban tartották, melyen dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere mondott köszöntőt.
Elhangzott: a program kilenc fő területre fókuszál, többek között az egészséges táplálkozásra, a rendszeres mozgásra, a közösségek építésére és az egészségügyi szűrőprogramok fejlesztésére. Az Egészségpontok ezeknek a céloknak a megvalósításában játszanak kulcsszerepet, lehetőséget biztosítva a lakosság számára az egészséges életmódhoz szükséges információk és szolgáltatások elérésére.
Fotó: Mészáros Zsolt 'Sadness'/Savaria Fórum



















