2026-ban nemcsak a város, hanem a vármegye is elismeréseket adott át a magyar kultúra napja alkalmából Szombathelyen. 18 olyan vasi szakember vehetett át miniszteri elismerő oklevelet a Weöres Sándor Színházban, aki kimagaslóan sokat tett nemcsak a helyi, hanem a magyar kultúráért is. Az ünnepi eseményen Szombathely MJV képviseletében dr. Nemény András polgármester és Horváth Soma alpolgármester vett részt.
Fotó: Mészáros Zsolt 'Sadness'/Savaria Fórum





















































































