Március 4-én délután fél 5-kor kezdődött a szokásos megemlékezés Szombathely bombázásának 81. évfordulóján a ferences kollégiumon elhelyezett emléktáblánál, majd a résztvevők az egyetem Berzsenyi téri épületéhez vonultak, ahol Lukács Dániel önkormányzati képviselő mondott emlékező beszédet és helyezték el a résztvevők koszorúikat.
Ezt követően a székesegyház északi falánál koszorúzták meg az emléktáblát - 1945-ben itt is találtak egy fel nem robbant bombát. Az emléknap programjai püspöki szentmisével értek véget.
A kegyeleti megemlékezésen részt vett dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere, dr. László Győző alpolgármester, Bokányi Adrienn és Kelemen Krisztián tanácsnokok.
Fotó: Bonyhádi Zoltán




























































































