Ugrás a Főmenüre Ugrás a Fő tartalomraUgrás a Lábléchez

Megemlékezés Szombathely bombázásának 81. évfordulóján

2026.03.04. 19:14

Koszorúkat és mécseseket helyeztek el március 4-én.

Március 4-én délután fél 5-kor kezdődött a szokásos megemlékezés Szombathely bombázásának 81. évfordulóján a ferences kollégiumon elhelyezett emléktáblánál, majd a résztvevők az egyetem Berzsenyi téri épületéhez vonultak, ahol Lukács Dániel önkormányzati képviselő mondott emlékező beszédet és helyezték el a résztvevők koszorúikat.

Ezt követően a székesegyház északi falánál koszorúzták meg az emléktáblát - 1945-ben itt is találtak egy fel nem robbant bombát. Az emléknap programjai püspöki szentmisével értek véget.

A kegyeleti megemlékezésen részt vett dr. Nemény András, Szombathely MJV polgármestere, dr. László Győző alpolgármester, Bokányi Adrienn és Kelemen Krisztián tanácsnokok.

Fotó: Bonyhádi Zoltán

Vissza az előző oldalra

Oldal tartalma utoljára módosítva: 2026.03.10. 09:42