A Kulturális és Innovációs Minisztérium 2025-ben is meghirdette a Minősített Közművelődési Intézmény Cím, a Minősített Közösségi Színtér Cím és a Közművelődési Minőség Díj pályázatát.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából, 2026. január 20-án Budapesten adták át az elismeréseket azoknak a szervezeteknek, amelyek példamutató munkát végeznek a minőségfejlesztés, a közösségépítés és az innováció területén.
Az országban egyedüli városként Szombathely két kulturális intézménye is minőségi elismerést szerezett 2025-ben: míg az Agora Savaria NKft. a közművelődés területén kapta meg a legmagasabb szakmai díjat, a Közművelődési Minőség Díjat, a Berzsenyi Dániel Könyvtár a könyvtári szakterület országos elismerésében részesült és átvehette az Könyvtári Minőség Díjat. Az ünnepi díjátadón Szombathely MJV képviseletében dr. Nemény András polgármester vett részt.


